Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz seriws może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dowiedz się więcej

Wybierz inny kraj (pokaż wszystkie)

  Zmień język

  • PL
  • EN
  • DE
  • FR
  • RU
  Baner domyślny
  Złączki zaprasowywane

  Złączki zaprasowywane

  System QualiPress to nowoczesny, kompletny system instalacyjny składający się z wysokiej jakości rur pięciowarstwowych oraz złączek mosiężnych, o zakresie średnic 16-32 mm. Wszystkie złączki produkowane przez Capricorn posiadają nową, unikalną konstrukcję, która zapewnia różnego rodzaju rozwiązania zwiększające komfort i bezpieczeństwo montażu oraz gwarancję poprawności wykonanych połączeń.

   

  QUALIPRESS to niezawodny i uniwersalny system instalacji grzewczych i wody pitnej dla każdego budynku. Jest kompletny i elastyczny - stworzony dla nowoczesnych instalacji i ponadczasowych rozwiązań. W systemie instalacji grzewczych pozwala stworzyć nieograniczoną liczbę rozwiązań wpasowanych do potrzeb domu.

   

  Uniwersalna rura Capricorn stanowi doskonałe dopełnienie systemu. W komplecie z odpowiednią złączką stanowi trwałe i bezpieczne połączenie w zaledwie kilku łatwych krokach. Montaż  instalacji  odbywa  się  poprzez  odpowiednie przygotowanie  rury  –  prostopadłe  cięcie,  kalibrację, następnie rura  wprowadzana  jest  do  złączki  aż  do  momentu  pojawienia  się  jej  w rewizji umiejscowionej na pierścieniu z tworzywa sztucznego. Tak przygotowane połączenia  zaprasowywane  są  przy  użyciu  odpowiednich  narzędzi  –  prasy promieniowej oraz szczęk o profile U lub TH. Specjalna konstrukcja stalowego pierścienia zaprasowywanego zabezpiecza przed nieprawidłowym umiejscowieniem szczęki na złączce podczas procesu montażu, a dzięki podwójnym uszczelnieniom o-ringowym, znajdującym się w złączce, zapewniona jest szczelność połączenia i bezawaryjna praca instalacji.

  System Qualipress to nie tylko bezpieczne i długowieczne rozwiązanie, ale także różnorodność wariantów i możliwości w zakresie podłączania grzejników. Nasz system oferuje rozwiązania dopasowane do danego pomieszczenia. Dzięki kompletnej ofercie z zakresu ogrzewania grzejnikowego, który zawiera w sobie wysokiej jakości rury, złączki a także akcesoria - instalacja odbędzie się w szybki i łatwy sposób.

   

  Zalety Systemu QualiPress:

  -  trwałość eksploatacyjna, dzięki materiałom o najwyższej jakości 

  - wszechstronne zastosowanie

  - zdrowie i ekologia – użyte materiały są odpowiednie do instalacji wody pitnej

  - montaż podtynkowy – istnieje możliwość umieszczania połączeń w podłogach i w ścianach

  - uniwersalność - możliwość stosowania szczęk prasujących o dwóch różnych profilach zacisku: U i TH

  - bezpieczeństwo - odpowiednia konstrukcja pierścienia zaciskowego wymusza poprawne umieszczenie szczęki prasującej

  - niezawodność i łatwość wykonywania połączeń

  - szybki montaż

  - bariera tlenowa (EVOH) chroniona przed uszkodzeniami przez warstwę zewnętrzną PE-RT

   

   

  Zobacz pełną ofertę
  Katalog produktów